e-solarium.pl - katalog solariów - Poznań

e-solarium artykuły

Przyjazne opalanie! Teraz!

2012-11-02 17:55:15

Przyjazne opalanie! Teraz!Co jakiś czas w ogólnokrajowych mediach pojawiają się informacje dotyczące negatywnych skutków opalania w solariach, jak i nadmiernego korzystania ze słońca. Może warto się zastanowić, dlaczego bezwarunkowo wierzymy w to, co podają nam media, które pragną sensacji i żywią się plotkami, zamiast samemu zdobyć rzetelne informacje na ten temat. Jak to bywa z każdą nowością, pytania i zastrzeżenia pojawiły się wraz z inicjatywą pierwszego solarium, czyli na początku lat 80. minionego wieku. Zwróćmy uwagę, że od tego czasu technika bardzo się rozwinęła i solaria zostały udoskonalone.

Każdy zna argumenty przemawiające na korzyść solarium: możemy przedłużyć sobie wakacje, jest to alternatywa dla naturalnego słońca, wtedy gdy go nie ma, gdy niebo jest zachmurzone, bądź gdy w dzień pracujemy, a wieczorem wiadomo ? słońca brak. Poza tym, dzięki wizytom w salonach zyskujemy wiele korzyści zdrowotnych: opalanie jest lekarstwem na chandrę, zwalcza problemy ze snem, odpręża i zwalcza stres. Uwalnia się witamina D oraz D3, którą organizm produkuje tylko pod wpływem promieni UV. Szklanka mleka zawiera zaledwie 100 jednostek witaminy D3, a dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na tą witaminę jest w przedziale 1000-2000 jednostek. Wystarczy tylko jedna sesja opalania, żeby ją uzupełnić. Dowiodły tego badania profesora Moana, zaprezentowane podczas kongresu fotobiologii w Niemczech. Dodatkowo okazało się, że osoby które korzystają z kąpieli słonecznych (więc utrzymują stale wysoki poziom witaminy D3) zmniejszają ryzyko zachorowania na czerniaka.

Nasuwa się pytanie, skoro korzystanie z solarium ma tyle zalet, skąd wszelkie informacje o szkodliwości opalania? Kiedy dochodzi do wypadków spowodowanych opalaniem, często jest to powiązane z brakiem rozsądku albo umiaru. Czasem jest to brak wiedzy. Dlatego wybierając solarium powinniśmy zorientować się czy jest ono profesjonalne oraz czy kompetentna obsługa pomoże nam dobrać optymalny i dostosowany do fototypu skóry czas opalania. Ostatnio jest to łatwiejsze, dzięki testom i rekomendacjom Komisji Europejskiej, która wytyczyła zmiany przepisów prawa i powszechne wprowadzenie nowej normy 0,3 W/m2 dla urządzeń w solarium. Nowa Norma polega na tym, że moc lamp w solarium nie powinna być wyższa od maksymalnej mocy słońca na równiku. Dzięki temu nie ma możliwości poparzenia ani problemów zdrowotnych po wizycie w solarium.

Na bezpieczne opalanie zwraca uwagę zespól serwisu internetowego www.e-solarium.pl Strona ta jest źródłem wiedzy o opalaniu i umożliwia odnalezienie w poszczególnych miastach salonów, które posiadają urządzenia dostosowane do Nowej Normy, aby wszystko mogło odbywać się w miły oraz bezpieczny sposób. Strona pomaga zarówno miłośnikom ciemnej karnacji, jak i osobom, które wizyty w solarium traktują jako część dbania o zdrowie i samopoczucie.

Zespół e-solarium.pl